19 Ocak 2012 Perşembe

Bizim Arabayı Çok Beğendiler, Gelip Öptüler.

- 19'u gösteriyordu arabanın derecesi bu sabah. Evdeki diffirizden daha soğuktu anlaşılan. Görmedim ben böyle bir soğuk. Sizlerde belki hava durumunu ülke genelinde takip ediyorsanız Erzurum'dan sonra en soğuk il Afyonkarahisar.

Can'ı göndermedim bugün okula. Zaten dün okul bahçesinde kaymış buzdan. Dizinde kocaman bir hematom ( morarma ve şişlik) olmuş. Pantolonunun dizi yırtılmış. Milli eğitim de bu havada okulları tatil etmiyorda en güzel kar keyfinde tatil yapmıştı. - 19 ne demek ya. İşyerinde sabahtan beri ekstra ısıtıcı çalışıyor gene de donuyoruz.

Sabahta zaten olanlar oldu. Korktuğumuz başımıza geldi.
Naz'ı okuluna bıraktık. İşyerine gelmeye bir köşe kalmıştı ki. Karşıdan gelen araba bizim arabayı çok beğendi ki kafa kafaya öpüştüler. Evet anlayacağınız kaza oldu. Ori 5 metre öteden durup kornaya basmasına rağmen adam ne görmüş, ne duymuş. Çünkü adamın arabasının ön camı kalın bir şekilde buzla kaplıydı. Adamın görüş açısı yok vede bu şekilde çıkıyor yola. Neymiş efendim: Gideceği mesafe çok kısaymış. Kısa da olsa olan oldu işte.

İşin garibi de: Sabah Ori "arabayı almasak mı acaba " demişti. Bende alalım cevabını vermiştim.

Tabi ne oldu?

Fırçayı Ori den ben yedim. Artık cevap vermedim. Çünkü Ori'n,in aptallığa hiç tahammülü yoktur. Adama okadar kızdı ki. Adama kibarca söylenip, bana bütün lafları gerek yüzüyle gerekse sözleriyle giydirdi. Hastaneden bir sürü çalışan geldi hemen. Çünkü herkes işe geliyordu. Ortam kalabalıklaşınca bende hemen ortadan kayboldum.
Sonra da işe gelince aradım. Gelişmeleri sordum. Siniri hala geçmemişti.
Arabasız kaldık en az bir hafta ona mı yanayım. Akşama asık bir suratı idare edicem ona mı yanayım?

Allah beterinden korusun tabi ki ama arabasız kalmak hele bu soğukta çok kötü. Hafta sonu arabanın en çok lazım olduğu zaman dilimi çünkü. Çocukların bir sürü kursu var.

Neyse bakıcaz artık çaresine.

İşte böyle. Bu durumda çıkarılacak Sonuçlar:
- Soğukta,buzlu ve karlı havada neymiş efendim; arabayı kullanmayacaksın. Sen ne kadar iyi olursan ol, karşı taraf görüldüğü gibi kötü olup seni bulabiliyor.
-Diğer sonuçta: Kocanın işine karışmayacaksın. Yoksa kabak senin başına patlıyor.

5 yorum:

 1. geçmiş olsun, tatsız olmuş ama napalım canım, nerden bilebilirsin ki karşıdaki aptal olacak :)
  derecenin bozuk olmadığına emin misin ? -19 ne demek yahu :(

  YanıtlaSil
 2. Hafta sonu yola çıkıcaz ve Afyon üzerinden Ankaraya gidicez.Gözüm korktu şimdi.Durum o kadar vahimmi?Üstelik bu konuda ısrarcı olanda biraz benim..valla endişelendim şimdi.Üstelik koca işinede karışmış oluyorum:))

  YanıtlaSil
 3. üfff bu kocalar hepmi böyle ya.takma sen.geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 4. Paylaşıma bayıldım;Bloguma bıraktığınız güzel sözcüklere gönülden teşekkürlerrr,sevgilerrrr.

  YanıtlaSil
 5. izleyicin oldum ayakkabı çılgınıysan çekilişime beklerim:)

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails