3 Mayıs 2010 Pazartesi

ÇOCUK İSTİSMARINA SON.! ÇOCUĞUMA DOKUNMA!

Hepimiz çocuk olduk. Büyüdük anne ve baba olduk. Çocuklarımızı gözümüzden sakınan aile olduk. Ama korku dolu anne babalarız hepimiz. Çocuklar geleceğimiz. Her anne babanın hayalidir çocuğunu mutlu büyütmek ve ona güzel bir gelecek sunmak. Fakat ülkemizde artık önüne geçilemeyen bir törör var.

ÇOCUK İSTİSMARI.

Çocuklarımız istismar ediliyor. Okula gönderilemeyen çocuklarımız var, Küçük yaşta çalışıtırılılan, Anne babası,kardeşleri ve aile büyükleri tarafından şiddete maruz kalan çocuklarımız var bu ülkede. Cinsel tacize ve hatta tecavüze uğrayan çocuklarımız var.
Daha anne sütü almadan, Anne kokusu duymadan cami önüne bırakılan bebeklerimiz var. Yetiştirme yurttlarında büyüyen, daha sonrasına suça meyilli yetişen çocuklarımız var bu ülkede. Eğitim daha bebeklik çağlarında, ailede başlar.

Ama bizim toplulumuz da okuma yazma dahi bilmeyen sadece çocuk yapmayı bilen anne babalar var. Sorunlu ailelerde yetişen insanlar malesef ruh bozukluğu yaşıyor ve topluma zarar verir hale geliyorlar. Heleki bu zarar çocuklarımıza gelince akan sular duruyor. Bir çocuk okulda veya başka bir toplumda cinsel tacize uğradığı zaman ileriki yıllarda yaşamını etileyen ruhsal çöküşler yaşıyor. Ailesine arkadaşlarına, ve ileride eşine çocuklarına bile güvensiz korkak ve şiddete meyilli biri haline geliyor.

Gördüğü cinsel tacizi ailesine anlatamayan, dövülme korkusu yaşayan bunu paylaşamayan çocuklarımıza yazık değil mi? Şuan da bu yazıyı okuyan sizler bile çocukluk yıllarınızda tacize uğradınız ama kimseye söyleyemediniz. Anne babanızdan dayak yediniz ama kimseye söylememeniz konusunda tehtid edildiniz. Belkide sınıf öğretmeniniz tarafından bile tacize uğradınız sınıfta kalma korkusundan kimseye söyleyemediniz.

Artık DUR! Demenin zamanı geldi.

Çocuk istismarına bir şamar da siz atın ve dur deyin.

1MK Sitesi Büyük bir kampanya başlattı. Birbirimizin açıklarını yakalayıp deşifre etmek yerine, birbirimizi yemekten vazgeçip, artık önemli sosyal konulara yönelmenin zamanı geldi.
Bir milyon kalem sitemizin bu önemli kampanyasına sizde destek verin. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, gözümüzden sakındığımız evlatlarımız istismara uğruyor.

Bunun önüne geçmek için kocaman bir zincir oluşturmaya çalışıyoruz. Bu zincirin bir halkası da siz olun. ÇOCUĞUMA DOKUNMA sloganıyla yola çıkan Bir milyon kalem ailesi bu önemli kampanyada duyarlılık göstermenizi bekliyor. Yukarıda gördüğünüz logomuzu sitenize ekleyin. Çocuk istismarı hakkında düşüncelerinizi fikirler ve önerilerinizi, Çevrenizde gördüğünüz yaşanmış çocuk istismarlarını yazın ve duyurun. Bloğu olmayan kişiler. Sosyal paylaşım sitelerinde logomuzu kısa bir yazı ile de yayınlayabilirler. Amacımız büyük kitlelere ulaşmak.

Çocuklarımızı sevgi çatısı altında büyütelim. Koruyup kollayalım.


Bu kampanya e-kitap olarak hayata geçecek. Yazılarınız e- kitap olarak elden ele dolaşacak. Çocuk gülümsemelerinde sizinde yeriniz olmasını istiyorsanız bu kampanyada sizde bir halka oluşturun.


Çocuklarımıza kötü eller dokunmasın. Şefkatli eğitici, mutluluk veren gelecek veren eller dokunsun. Bu ellerden biri siz, belki sensin, biziz.

ÇOCUK İSTİSMARINA SON.!
ÇOCUĞUMA DOKUNMA!


*** Siyak Kelebek yeni bir kampanya yayınlamış sitesinde. Anne baba olan herkesin bu kampanyaya destek olacağını biliyorum. Daha doğrusu yüreği olan herkesi davet ediyorum destek için.

İçinde Sevgi olan, her daim kalpcik kalpcik olan bir yaşam için el ele ...

8 yorum:

 1. gerçekten hepimizin destek olması gereken bir kampanya.. duyarlılığın için tebrikler canım..

  YanıtlaSil
 2. zühra şeker hamurunu sormuşsun.bakırköyde towncenter ın orda ustalar diye bi yer var paket halinde tanesi 15 lira.ben beyaz aldım gıda boyasıyla boyadım böyle daha avantajlı oldu.2 pasta yaptım hala arttı.istersen tel nosunu verebilirim

  YanıtlaSil
 3. Her blogda görmeyi umuyordum bu kampanyayı ama..ne iyi yapmışsınız paylaşmakla.

  YanıtlaSil
 4. zühracım merhaba, ancak dönebiliyorum sizlere, ben çalışmalara başladım yavaş yavaş, kusurbakma beklettim seni ama, değecek inan, bu sefer değişik bir tarz yapyorum, sade fazla gösterişli olmayan ve biraz daha profosyonel, yabancı blog ve sitelri gördüysen son günlerde böyle tasarımlar daha bir gözü yorumuyor, bana mailden bir ara şifreni yazarsan teknik değişiklikleri yapmam lazım önce. bunu okuyunca sil istersen

  YanıtlaSil
 5. merhaba,
  keddy'nin dükkanı açıldı beklerim
  http://www.keddynindukkani.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 6. anca geldim zühracığım.afyona yollarlarmı bilmeme ama tel nosunu vereyim belki kargoyla yollarlar.ustalar pastacılık 0212 542 84 45 ayrıca toz ve japrak jelatin diğer pasta malzemeleride bulabilirsin burdan.olmadı bak bimde satılan marshmalow şekerler var.arzumcuğum diye bir blog var onu aç goggle dan arzumcum şeker hamuru yapımı yaz.evde kendin yap.çok basit bimdeki şekeri benmari eritip pudra şekeriyle yoğuruyosun.kuzenimde denedi perinin marifetleri.hatta şu an blogunda.sen arzumcuma bak bi kafana yatar belki.

  YanıtlaSil
 7. slm, az önce msn açtınız ben bir kaç bilgi verdim ama, sanırım müsait değildiniz kapadınız çünkü. ben bir şeyler yapmaya çalıştım, beğendiğiniz beğenmediğiniz bişey olursa söylerseniz, içinize sinmeyen bişey olursa söylerseniniz., ufak defet teknik konular var akşama halledicem onlarıda, benim çıkmam lazım.

  kızınız için geçmiş olsun.
  tel ile ararsanız daha iyi görüşebiliriz, 0537 789 00 92

  YanıtlaSil
 8. Tüm annelerin duyarlı olması gereken konu sadece anneler değil insanım diyen herkesin görevi sevgiler...

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails