29 Aralık 2011 Perşembe

Her taraf ışıklı, şıkır şıkır bir şehir istiyorum ben?


Yeni yıl geldi de çattı bile. Ne çok severim yeni yıl hazırlıklarını. Ama bu şehirde hiç böyle bir şey yaşanmıyor. Oysa büyük-şehirlerde ne güzel her taraf ışıl ışıldır. Yen yıl olduğu sokaklarda gezerken hissedilir. Taşmıştır. Yurt dışında da inanılmaz kutlanıyor. Kar ve yeniyıl bir arada.

Yeni yılın sembollerinden, kar tanesi, kırmızı ve beyazın renklerin uyumu, ışıklar, noel babalar, geyikler vs. her tarafta bulunur.

Ama Afyon da yok böyle bir kültür.Gerçi bu haline de şükrediyorlar. Önceleri çok daha kapalı ve muhafazakar bir şehirmiş.Sokaklar karanlık, akşam belli bir saatten sonra cadde veya sokaklarda gezen kimse yok. Öyle süslü ve ışıklı mağazalar yok. Tipik bir Anadolu şehri yani.

Haa bu şehirde olmaktan mutlu muyum? Bilmiyorum. Çok beklentim yok sanırım bu yüzden de çok sıkıntı duymuyorum. Çünkü arkadaşlarım çok güzel. Evim güzel, kocam çocuklarım yanımda... Daha ne istiyorum Dimi ama?
Ama yokkk!
Süslü ışıklı şıkırlı bir şehirde yaşamak ta güzel. Bu güne kadar yaşadığım şehirlerde bunlar vardı. İzmir de istanbul da Samsun da... Oralarda da mutluydum. Biz ailecek uyumlu tipleriz çünkü. Kolay adapte oluyoruz bulunduğumuz yere. O yüzden de çok güzel dostluklarımız oluyor. Çok fazla şikayet etmiyoruz.

Bugün modum kötü galiba. Olumsuz bakıyorum her şeye. Bu yeni yıl hazırlıklarının hissedilmemesi bile batıyor bana.
Oysa yeni yıl, tüm güzelliklerin başlangıcı olarak görülür. Eskinin kasvetinden kurtulmak için bir fısattır.Işıl ışıl rengarenk süslemeler içimizi aydınlatmaz mı, bizi mutlu edip neşelendirmez mi?

1 yorum:

  1. "Yeni yıl fırsattır" sözünüze katılıyorum. Bütün üzerimizdeki stresi hafifletmek, bir gece de olsa unutmak için fırsattır. Bazılarına çok anlamlı gelmese de neşelenmenin kime ne zararı var ki?

    Siz de evinizde yaratırsınız biraz öyle ışıl ışıl bir atmosfer...Sevdikleriniz de yanınızda olunca keyfiniz bol olsun:))

    YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails